Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Kresowiacy górą

Kresowiacy górą

Nietypowy program integracji polskich i podolskich zapaśników zakończył się w Koszalinie. Na koniec pobytu młodych kresowiaków rozegrano mecz, w którym lepsi okazali się sportowcy z obwodu chmielnickiego.

Spotkanie, które było podsumowaniem treningów i spotkań zapaśników z Ukrainy i Koszalina, zakończyło się zwycięstwem gości, którzy byli minimalnie lepsi i wygrali ostatecznie 6:5.

Byliśmy świadkami emocjonujących walk. Chcieliśmy wejść w odpowiedni rytm, bo w sobotę odbędzie się makroregionalna impreza, jedna z najważniejszych w Polsce, a my jesteśmy jej organizatorem – powiedział trener ZKS Koszalin, Dawid Kret.

Koszalinianie mogli sporo wynieść od zawodników z Ukrainy, którzy są niezwykle doświadczeni. Trener Dawid Kret niejednokrotnie podkreślał, że cieszy się z wizyty sąsiadów z Chmielnicczyzny, ponieważ obie strony na pewno na tym skorzystają.

Wszyscy wynieśli wiele pozytywnej energii. Naszym gościom spodobał się Koszalin. Poszliśmy również na spotkanie kultur w kinie Kryterium, co idealnie wkomponowało się w nasz program – relacjonował trener Dawid Kret.

Reprezentanci ZKS dostali także zaproszenie na zgrupowanie w Ukrainie: „Najprawdopodobniej pojedziemy za wschodnią granicę i podobnie, jak w ostatni weekend, zakończymy integrację meczem dwóch państw. Chciałbym podziękować wszystkim za wsparcie oraz pomoc” – dodał na koniec trener polskiej drużyny.

Patryk Pietrzala, http://ekoszalin.pl

GK

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code