Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Kresowe klimaty w Sycowie

Kresowe klimaty w Sycowie

„Dzisiaj odpowiedzialność za wiarę i kościół, za zgodę i wzajemny szacunek jest w naszych rękach” – zaznaczył arcybiskup Mieczysław Mokrzycki w niedzielę, 27 stycznia podczas Mszy św. w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie. Również metropolita przekazał parafii relikwie  Św. Jana Pawła II.

W homilii arcybiskup Mieczysław wskazywał na postać Św. Jana Pawła II, który kochał swoją Ojczyznę, cieszył się wszystkim, co w niej się działo dobrego i jak martwił się z powodu rzeczy złych, co ją spotkały.
Również arcybiskup prosił wiernych, by trzymali się mocno Wiary Pana i Jego Ewangelii, dlatego że jest to droga pokoju i dobra, a jeżeli wstąpimy na inną drogę – przychodzi niepokój i zło, co dziś obserwujemy na Ukrainie. „Nie dajmy złu wstać. Nie otwierajmy mu drzwi naszych domów, serc, myśli, ale zwalczajmy go dobrem i miłością” – przekonywał arcybiskup Mokrzycki.

Metropolita podziękował za zorganizowanie w Sycowie XV Ogólnopolskiego Koncertu Charytatywnego dla pomocy rodakom na Ukrainie i Białorusi.

Mszę św. z arcybiskupem koncelebrowali biskup sufragan diecezji kaliskiej Łukasz Buzun,biskup  ordynariusz  diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski i proboszcz parafii Św. Apostołów  Piotra i Pawła w Sycowie  o. Sławomir Borowczyk.

27 stycznia w Sycowie odbył się XV Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Polaków na Kresach z udziałem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, zespołów z Syberii, Ukrainy i Białorusi. Przed koncertem odbyło się  nabożeństwo ekumeniczne z udziałem przedstawicieli kościołów prawosławnego, katolickiego i ewangelicko – augsburskiego.

Lidia Baranowska na podstawie informacji Kurii metropolitalnej we Lwowie, 05.02.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code