Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Kraśnik i Sławuta miastami partnerskimi

Kraśnik i Sławuta miastami partnerskimi

Pod koniec ubiegłego roku do rejonu sławuckiego z kolejną wizytą zawitała delegacja z powiatu kraśnickiego (woj. lubelskie) na czele z wice-starostą Mariuszem Sochą.

W delegacji  uczestniczyli również Kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego i Kontroli Jerzy Kazula, Kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Sławomir Kloc, Właściciel Gospodarstwa Sadowniczego Sławomir Brzusek, kierowca Donat Rola.

Delegacja z Polski była zaproszona na święto Dnia Rolnika w naszym rejonie. Pan Leonid Radzywiluk, przewodniczący Rady Rejonu Sławuckiego i Pan Bogdan Marszuk, głowa Administracji Rejonu  całym sercem witali honorowych gości.

Program wizyty, oprócz świątecznych przedsięwzięć, był bogaty także w wycieczki. Na początku wizyty delegacja odwiedziła współczesne i duże przedsiębiorstwo, które produkuje meble  łazienkowe Akwa Rodos oraz partnerskie przedsiębiorstwo, produkujące drzwi pokojowe – Rodos. Potem był koncert świąteczny w Budynku Kultury miasta Sławuty. W tym koncercie swoją twórczość zaprezentowali mieszkańcy rejonu sławuckiego.

W kolejnym dniu wizyty obył się wyjazd delegacji do zabytkowego miasta wielu kultur i bogatej historii Kamieńca Podolskiego. Zwiedzanie miasta było bardzo ciekawe, mimo deszczowej pogody.

Trzeci dzień wizyty zaczął się od Mszy świętej w kościele Świętej Doroty. Po liturgii wszyscy razem, goście, przedstawicieli rady rejonu, przedstawicieli Związku Polaków na Ukrainie, Oddział w Sławucie, uczniowie Sobotniej Szkoły przy ZPU pojechali do Mińkowiec, by pod pomnikiem  powstańców styczniowych,  uczcić  bohaterów, poległych w walkach o niepodległość Polski z rosyjskim zaborcą.

Wizyta delegacji polskiej w rejonie sławuckim zakończyła się wizytą w budynku Rady Rejonowej oraz wymianą doświadczeń w dziedzinie zarządzania.

Kolejna wizyta przedstawicieli rejonu sławuckiego do powiatu kraśnickiego zaplanowana jest na luty bieżącego roku.

Łarysa Cybula, ZPU Oddział w Slawucie, zdjęcia Donat Rola, 12.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code