Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Konsulat polski w Łucku wraca do aktywnej pracy w okręgu

Konsulat polski w Łucku wraca do aktywnej pracy w okręgu

Konsul Generalny RP w Łucku Sławomir Misiak złożył wizytę roboczą w obwodzie rówieńskim. Konsulat wznowił pracę w Łucku, dlatego dyplomaci są gotowi do zacieśnienia współpracy z obwodem rówieńskim.

W spotkaniu uczestniczyli zastępcy szefów Obwodowej Administracji Państwowej Serhij Hemberg, Ludmiła Szatkowska oraz szef Rady Obwodowej Andrij Karausz. Obecni po raz kolejny wyrazili wdzięczność wszystkim Polakom za wsparcie Ukraińców w trudnym czasie.

„Pomoc ze strony Polski rozpoczęła się w pierwszych dniach inwazji na pełną skalę i nie ustała. Zacieśnianie horyzontalnych powiązań między naszymi społecznościami i instytucjami jest dziś bardzo istotne. Przykładem tego jest partnerstwo między Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku a Uniwersytetem Ługańskim, które w związku z działaniami wojennymi przeniosły się do obwodu rówieńskiego” – zaznaczył Serhij Hemberg.

Na spotkaniu omówiono także dalszy wspólny udział w Programie Współpracy Transgranicznej, projekty rehabilitacji psychologicznej wojska. Chodziło o perspektywy współpracy w sferze gospodarczej, rolniczej, społecznej i kulturalnej. O potrzebach regionu mówiła także Ludmiła Szatkowska. Należą do nich autobusy szkolne do przewozu dzieci, generatory i systemy oświetleniowe do kompaktowych obiektów noclegowych dla przesiedleńców, namioty termiczne dla wojska. Obecni złożyli kondolencje narodowi polskiemu w związku z tymi, którzy zginęli w wyniku uderzenia rakiety w teren województwa lubelskiego.

Sergij Porowczuk za: Równieńska OWA, 20 listopada 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code