Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Konsul KG RP w Łucku odwiedził centrum obsługi mieszkańców w Równem

Konsul KG RP w Łucku odwiedził centrum obsługi mieszkańców w Równem

14 grudnia 2021 r. w siedzibie Centrum Usług Administracyjnych w Równem Konsul Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Łucku Slawomir Misyak wraz z kolegami zorganizował sesję spotkań z mieszkańcami miasta i hromady.

W trakcie rozmów polscy dyplomaci udzielili informacji prawnych o charakterze konsularnym, ważnych przy przekraczaniu granicy RP w celach rekreacyjnych, edukacyjnych, zatrudnienia i inne kwestiach.

„Po raz pierwszy zespół CUA wziął udział w takim wydarzeniu. Dziś do Centrum zgłosiło się około 30 mieszkańców naszej społeczności lokalnej, którzy otrzymali konsultacje związane z przekroczeniem granicy RP. To pozytywne doświadczenie, które jesteśmy gotowi wdrożyć w przyszłości” – mówiła radna Natalia Mayorowa.

Inicjatorem wydarzenia by mer Równego Oleksander Tretiak. Organizatorami byli Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Łucku oraz Rada Miasta Równego.

Sergij Porowczuk, zdjęcia RM Równe, 19 grudnia 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code