Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Konsul Generalny RP w Winnicy spotkał się rektorem kamienieckiego uniwersytetu

Konsul Generalny RP w Winnicy spotkał się rektorem kamienieckiego uniwersytetu

Podczas wspólnej rozmowy rektor Uniwersytetu Sergij Kopyłow podkreślił, że Uniwersytet im.Ogienki ściśle współpracuje z czołowymi polskimi instytucjami szkolnictwa wyższego, m.in.: Uniwersytetem Warszawskim, Lubelskim, Rzeszowskim, Uniwersytetem im.Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Kochanowskiego w Kielcach i innymi.

Również rektor i Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński omówili tematy rozwoju stosunków ukraińsko-polskich w dziedzinie szkolnictwa wyższego, perspektyw rozwoju wspólnych międzynarodowych projektów edukacyjno-kulturalnych i naukowych, poszerzania mobilności akademickiej studentów i wykładowców. Na zakończenie rozmowy Sergij Kopyłow przedstawił konsulowi naukowe publikacje na temat uniwersytetu i miasta Kamieniec-Podolski.

Po rozmowie z rektorem uniwersytetu odbyło się spotkanie konsula ze studentami i wykładowcami Wydziału Historycznego i Wydziału Filologii Obcej. Impreza miała miejsce na sali konferencyjnej głównego korpusu uczelni. Konsul Generalny Damian Ciarciński mówił o problemach współczesnej sytuacji geopolitycznej w Europie Wschodniej, skupił się na specyfice funkcjonowania Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO) i perspektywach przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej.

Pod koniec spotkania każdy chętny mógł usłyszeć treściwą odpowiedź na postawione pytania. Na zakończenie pan konsul wręczył nauczycielom i studentom uniwersytetu pamiątki.

Również na pana konsula czekała wycieczka do Muzeum Historii Uniwersytetu i wizyta do gabinetu Polonistyki Wydziału Filologii Obcej, gdzie zapoznał się z literaturą dydaktyczną i metodyczną oraz innymi środkami nauczania języka polskiego.

Franciszek Miciński, fot. Narodowy Uniwersytet w Kamieńcu Podolskim, 23 grudnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code