Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Konsekracja nowego kościoła rzymskokatolickiego na Sichowie

Konsekracja nowego kościoła rzymskokatolickiego na Sichowie

Przy parku Jana Pawła II w jednym z sześciu rejonów Lwowa Sichowie został konsekrowany nowy kościół rzymskokatolickiej pw. Michała Archanioła.

W uroczystościach wzięli udział m.in. arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki oraz metropolita katowicki Wiktor Skworc. Autorem projektu kościoła jest polski architekt Stanisław Niemczuk.

„Nasza parafia otrzymała osobowość prawną jeszcze w latach 90. Od tego czasu odprawialiśmy Msze św. w wieczerniku budynku, w miejscu gdzie teraz  znajduje się przedszkole. Nowoczesny kościół jest zbudowany z zabytkowej cegły XIX wieku i wykonany w stylu ascetycznym. W nowej świątyni znajdują się relikwie św. Jacka i św. Jakuba Strepy – patrona naszej archidiecezji lwowskiej”, – powiedział wikary o. Andrzej Niedzielski.

Nowy kościół znajduje się na obrzeżach Lwowa, obok parku Jana Pawła II i właściwie  na granicy z Zubrą. Budowa świątyni trwała przez 10 lat, a jego oficjalne otwarcie odbyło się w sobotę 29 września. W tym kościele przechowywany jest ornat św. Jana Pawła II.

„Do nas przychodzą ludzie różnych wyznań. Jest to parafia, która ciągle się rozwija. Z jednej strony jest duża migracja, wiele młodych wyjeżdża za granicę, ale jednocześnie na ich miejsce przyjeżdżają dwa razy więcej ludzi z całej Ukrainy, którzy pozostają we Lwowie na stałe”, – powiedział proboszcz parafii o. Jacek Kocur.

Lidia Baranowska na podstawie informacji ZAXID.NET, 5 października 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code