Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Konkurs recytatorski w żytomierskiej „dziesiątce”

Konkurs recytatorski w żytomierskiej „dziesiątce”

W żytomierskiej szkole nr 10 po raz drugi organizowany został konkurs recytatorski pt. „Te słowa istniały zawsze…”. Konkurs odbył się 12 kwietnia z udziałem 24 uczniów I-IX klasy.

Dzieci przygotowały się do konkursu bardzo poważnie, a pomagały im w tym nauczycielka języka polskiego p. Wiktoria Oleksiuk. Na konkursie zabrzmiała m.in. poezja Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Józefa Czechowicza oraz Stanisława Jachowicza.

Najlepszy poziom recytacji zaprezentowali uczniowie, którzy już przez dwa lata uczą się języka polskiego. Dyplom za I miejsce jury przyznało  Wadymowi Kononenka (V klasa) za wiersz Jana Brzechwy „Żuk” oraz  Aleksandrze Kuźmenko (6 klasa), która wspaniale zarecytowała „Okulary” Juliana Tuwima. Wśród najmłodszych najlepszą recytacją wykazał się Iwan Petrykowycz .Zaprezentował wiersz Władysława Bełzy „Polak mały”.

Dyplom za II miejsce otrzymała Krystyna Kruczak (5 klasa), która bardzo czule recytowała wiersz M. Konopnickiej „Pojedziemy w cudzy kraj”. Trzecie miejsce za piękną recytację poezji Juliana Tuwima zajęły Polina Dacewicz (5 klasa) z wierszem „Słoń Trąbalski” i Wiktoria Iszczenko z wierszem „Kotek”.

Zwycięscy konkursu otrzymali prezenty od Domu Polskiego i książki od Polskiej Biblioteki Narodowej, a dla wszystkich uczestników przygotowano słodycze.

Dom Polski w Żytomierzu, 13.04.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code