Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Konkurs „Polska – bez tajemnic” dla uczniów polskich szkół na Kresach w wieku 15-18 lat

Konkurs „Polska – bez tajemnic” dla uczniów polskich szkół na Kresach w wieku 15-18 lat

Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Stowarzyszenie Kultury Polskiej im. Ewy Felińskiej na Wołyniu mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Konkursie Wiedzy o Polsce „Polska – bez tajemnic”. Konkurs został dofinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie.

Konkurs „Polska – bez tajemnic” realizowany jest w Zachodniej oraz Centralnej Ukrainie. Adresowany jest do uczniów w wieku 15-18 lat, polskiego pochodzenia, uczęszczających do szkół średnich, w których prowadzi się naukę języka polskiego. Udział w Konkursie jest dobrowolny.

W załączeniu znajdziecie Państwo:

Regulamin Konkursu;
deklarację udziału w Konkursie;
bibliografię.

Jednocześnie informuję, że eliminacje szkolne muszą zostać przeprowadzone w każdej Szkole, w dniu 11 października 2013 r. (piątek) przez 3-osobową komisję wyłonioną przez Dyrektora Szkoły.
Dla wszystkich osób, które zaangażują się w prace nad realizacją Konkursu organizatorzy przewidzieli dyplomy oraz zaświadczenia.

Dla laureatów Konkursu (podczas eliminacji centralnych w Łucku) czekają bardzo cenne nagrody rzeczowe, książki i dyplomy za udział. Ponadto dla 30 laureatów (uczniów), którzy w eliminacjach centralnych otrzymają najwyższą liczbę punktów, zostanie zorganizowany tygodniowy wyjazd do Polski w terminie 01-08 grudnia 2013 r. Koszty udziału w wyjeździe pokrywają organizatorzy.

W razie zainteresowania udziałem w Konkursie, uprzejmie prosimy o wypełnienie załączonej deklaracji zgłoszeniowej i odesłanie jej drogą mailową w terminie nieprzekraczalnym do 30 września 2013 r. na adres P. Walentego Wakoluka, koordynatora Konkursu z ramienia Stowarzyszenia Kultury Polskiej im. Ewy Felińskiej na Wołyniu: [email protected] (decyduje data wpływu).

Po tym terminie prześlemy do Państwa pytania konkursowe do eliminacji szkolnych, wraz z kluczem odpowiedzi (dla członków szkolnych komisji egzaminacyjnych) oraz będziemy Państwa informować o dalszych działaniach w ramach Konkursu.

W przypadku jakichkolwiek pytań informacji na temat Konkursu udzielają:
– Pani Ewa Kanabus-Koszal, telefon:  0048-602-573781, fax: 0048-63-2765705, e-mail: [email protected] lub
– Pan Walenty Wakoluk: [email protected]

Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w Konkursie.

Alina Oleszak
Prezes Zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code