Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Konkurs IPN, poświęcony przywróceniu pamięci o ofiarach komunizmu i nazizmu

Konkurs IPN, poświęcony przywróceniu pamięci o ofiarach komunizmu i nazizmu

Instytut Pamięci Narodowej ogłasza konkurs dla studentów i pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Nie liczby widzę, a twarze… literacki obraz zbrodni totalitaryzmów”. Konkurs ma na celu przywracanie pamięci o ofiarach Totalitaryzmów – nazizmu i komunizmu i przypominanie o zagrożeniach płynących ze zbrodniczych ideologii.

Konkurs ma na celu przywracanie pamięci o ofiarach zbrodniczych systemów – nazizmu i komunizmu oraz pokazanie uniwersalnych zagrożeń, jakie niosą ze sobą systemy totalitarne.
Zadaniem uczestników jest napisanie tekstu prozatorskiego, ukazującego losy jednostki w systemie totalitarnym. Historia przedstawiona w pracy może być oparta na faktach lub być fikcją literacką opartą o wydarzenia historyczne.
Nagrodą w konkursie będą publikacje książkowe IPN, a laureaci zostaną zaproszeni do udziału w historycznym konwersatorium objazdowym do miejsc związanych ze zbrodniami totalitaryzmu na terenie Republiki Federalnej Niemiec.
Na prace konkursowe czekamy do 19 maja 2014 r.

Informacja o konkursie w pliku PDF

Więcej na www.pamiec.pl

bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code