Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Konkurs fotograficzny „Niepodległa” rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny „Niepodległa” rozstrzygnięty

16 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursy fotograficznego „Niepodległa”, ogłoszonego w styczniu bieżącego roku przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz Redakcję portalu „Informator dla Aktywnych”.

Większość prac zgłoszonych na konkurs odnosiła się do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, miejsc związanych z tym wydarzeniem, obchodów rocznicowych i wydarzeń o charakterze patriotycznym. Jury oceniło zarówno wartość artystyczną fotografii jak i zawartość merytoryczną prac. Komisja konkursowa, złożona z członków redakcji, po wielogodzinnych debacie wybrało trzy zwycięskie prace i zdecydowało się wręczyć jedno wyróżnienie.

Wyróżnienie otrzymała fotografia Rustama Jusupowa ze „Studenckiego Klubu Polskiego” w Żytomierzu przedstawiająca upamiętnienie polskich czołgistów we wsi Osykowe podczas 73. rocznicy formowania jednostek wojskowych Wojska Polskiego na Żytomierszczyźnie.

Trzecie miejsce zajęła praca wykonana przez Aleksandra Radicę z Harcerskiego Hufca Wołyń. Zdjęcie przedstawia pobieranie ognia Niepodległości na cmentarzu Legionów w Polskim Lasku w miejscowości Kostiuchnówka.

Drugie miejsce to fotografia autorstwa Natalii Iszczuk ze Zjednoczenia Szlachty Polskiej na Żytomierszczyźnie wykonana podczas edukacyjnego wyjazdu dzieci do Kostiuchnówki.

Główną nagrodę zdobyła praca Aliny Czirkowej z „Młodego Stanisławowa” przedstawiająca składanie kwiatów przez uczniów II klasy szkoły numer 3 w Stanisławowie (Iwano-Frankiwsku) podczas obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Portal IDA gratuluje zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji www.ida.pol.org.pl, 19.03.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code