Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Koncert polskiego muzyka i podróżnika Stanisława Stanley Łopuszyńskiego w Jazłowcu

Koncert polskiego muzyka i podróżnika Stanisława Stanley Łopuszyńskiego w Jazłowcu

1 lipca w Jazłowcu niedaleko Buczacza odbył się koncert polskiego klawesynisty, pianisty i podróżnika-rowerzysty Stanisława Stanley Łopuszyńskiego w ramach trasy koncertowej „Zamość-Odessa Tour 2021”.

Podczas koncertu goście wysłuchali barokowych kompozycji klawesynowych i renesansowych, opracowanych na klawesyn. W koncercie wzięli też udział uczniowie szkół muzycznych w Jazłowcu i Buczaczu, dla których występ u boku profesjonalnego muzyka z Polski był ciekawym i ważnym doświadczeniem.

Przemówienia powitalne i podziękowania wygłosili mer Buczacza Witalij Frejak, wiceprzewodnicząca buczackiej rady miejskiej Olena Surmiak oraz reprezentująca Konsulat Generalny RP w Łucku konsul Teresa Chruszcz.

Zamość-Odessa Tour 2021 to cykl charytatywnych koncertów, granych przez podróżującego z Zamościa do Odessy rowerem S. Łopuszyńskiego. Trasa jest realizowana przy wsparciu polskich placówek konsularnych i środowisk polskich na Ukrainie. Jazłowiecki koncert partonatem objął Konsul Generalny RP w Łucku.

Sergij Porowczuk za: KG RP w Łucku, 7 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code