Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Koncert kolęd w katedrze Św. Zofii

Koncert kolęd w katedrze Św. Zofii

W jedną z niedziel pierwszej połowy grudnia żytomierska katedra Św. Zofii zebrała pod swoim dachem wszystkich wielbicieli polskiej kolędy w ramach V Bożonarodzeniowego koncertu kolęd i pastorałek, organizatorem którego wystąpili Żytomierski Obwodowy ZPU oraz Kapelan Polaków w Żytomierzu – ksiądz Jarosław Giżycki. Ostatni wziął czynny udział w koncercie, akompaniując zespołowi starszych pań na gitarze oraz wykonując partie solowe znanych polskich kolęd.

Szczelnie wypełniony kościół emanował świątecznym nastrojem, zaprawionym mistrzowskim wykonaniem kolęd przez kilka zespołów artystycznych z Żytomierszczyzny.
Każdy zespół wyróżniali się swoimi strojami oraz manierą wykonania – młodzież preferowała weselsze ruchliwe utwory, starsi panie – bardziej klasyczne kolędy i bożonarodzeniowe piosenki.

V Bożonarodzeniowy koncert w Żytomierzu, to już kilkunasta z rzędu podobna impreza w winnickim okręgu konsularnym. Kolędowanie brzmiało wszędzie – od Wołoczyska po Dołbysz, niosąc Chrześcijanom Dobrą Nowinę o narodzeniu Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Redakcja

Zdjęcia z koncertu

{morfeo 256}

oraz wideo

{youtube}NEc3BqMw-mo{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code