Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Komunikat o przedłużeniu składania prac w konkursie „Być Polakiem”

Komunikat o przedłużeniu składania prac w konkursie „Być Polakiem”

Organizatorzy Konkursu pragną poinformować, że termin składania prac w konkursie „Być Polakiem”, moduł A – dla uczniów i moduł B – dla nauczycieli został przedłużony do 21 marca 2020 r.

„Nikt z nas nie przewidywał problemów, które stanęły przed światem wraz z pojawieniem się i rozprzestrzenianiem koronawirusa. Niepokój z powodu epidemii, w mniejszym lub większym stopniu jest udziałem każdego z nas, a to z kolei pogarsza nieco naszą samodyscyplinę  i  wewnętrzną  organizację.  Wielu  nauczycieli  uskarża  się   na trudności z terminowym przygotowaniem przez uczniów prac konkursowych i ich przesłaniem w regulaminowym czasie. Rozumiemy te przeciwności, bo sami borykamy się z podobnymi. Obecna  sytuacja  uświadamia nam, jak ważna w trudnych chwilach  jest  ludzka solidarność a to z kolei umacnia w nas przekonanie, że tegoroczny temat Konkursu, z wielu względów jest bardzo potrzebny i ważny. Postanowiliśmy więc przedłużyć termin nadsyłania prac konkursowych o dwa tygodnie, to jest do 21 marca 2020 r., aby każdy, kto chce wziąć w nim  udział, miał taką możliwość” – podano w komunikacie Kordynatora Generalnego Konkursu „Być Polakiem”.

Słowo Polskie, 10 marca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code