Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Komuniści chcą zastąpić tryzub i żółto-niebieską flagę – krzyżem i flagą malinową

Komuniści chcą zastąpić tryzub i żółto-niebieską flagę – krzyżem i flagą malinową

zdjęcie pobrane z strohajanozajka2179

Komunistyczna Partia Ukrainy zainicjuje referendum w sprawie zastąpienia symboli państwowych Ukrainy.

„My nie tylko będziemy domagać się wzmianki o czerwone flagi w Konstytucji, ale także rozpoczniemy zbieranie podpisów za referendum, które ma pokazać stosunek ukraińców do zmiany symboli państwowych, bo,  obecna flaga i tryzub są symbolami,skompromitowanymi przez nacjonalistów” – powiedział parlamentarzysta z frakcji komunistów Aleksander Gołub.

Jak wiadomo, Trybunał Konstytucyjny Ukrainy orzekł, że Ustawa o czerwonej fladze, podpisana  przez Janukowicza jest niezgodna z Konstytucją Ukrainy.

Z kolei Parlament odrzucił w piątek projekt ustawy „O flagi państwowej Ukrainy”, która reguluje  stosowania czerwonej flagi.

Autorzy dokumentu – zastępca Jurij Kostenko, Ivan Zając i Jaroslav Dzhodzhyk  zaproponowali wprowadzenie wieszania flag narodowych na wszystkich rządowych organizacjach, i ich obecność w biurach  pierwszych osób państwa. Korzystanie z innych flag podczas oficjalnych imprez, w tym czerwonych, dokument nie przewiduje.

Za ten projekt zagłosowało tylko 80 parlamentarzystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code