Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Kolejny Polak na czele jednego z największych ukraińskich przedsiębiorstw państwowych

Kolejny Polak na czele jednego z największych ukraińskich przedsiębiorstw państwowych

Paweł Stańczak na mocy decyzji Rady Nadzorczej „Naftogazu” zostanie prezesem „Ukrtransgazu”.

Polak, który wkrótce zacznie pracować na Ukrainie, od 25 lat pracuje w dziedzinie transportowania i zarządzania dostawami gazu ziemnego. W latach 2003-2004 w PGNiG odpowiadał on za wyodrębnienie funkcji operatora systemu transportu gazu i utworzenia niezależnego operatora Gaz-System Sp. z o.o.

Na stanowisku dyrektora technicznego – członka zarząd Gaz-System Stańczak pracował do 2008 roku, odpowiadając za tworzenie planów inwestycyjnych, potoczne wsparcie techniczne systemu, koordynację procesów otrzymania pozwoleń oraz licencji. Obecnie na stanowisku dyrektora technicznego – członka zarządu PGNiG Technologie S.A., gdzie odpowiada za projektowanie i budownictwo nowych gazociągów.

Paweł Józef Stańczak urodził się w 1963 roku, jest absolwentem uczelni im. Emiliana Konopczyńskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Technlogicznego i Głównego Instytutu Handlowego. Na Akademii Leona Koźmińskiego i Uniwersytecie Bradford zdobył stopień MBA.

Słowo Polskie, 09.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code