Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Kolejny dar Papieża dla Ukrainy

Kolejny dar Papieża dla Ukrainy

Tym razem na Ukrainę wyruszył samochód do dostarczania produktów i niezbędnych rzeczy potrzebującym Ukraińcom.

Będzie wykorzystywany w Charkowie. To nowoczesny i oszczędny Citroen Jumpy. W piątek 13 maja auto wyjechało z Lublina w kierunku Charkowa – donosi Gosc.pl.

Pomysł na zakup samochodu pojawił się 7 maja. Kardynał Konrad Krajewski zadzwonił do polskiego arcybiskupa z Lublina Stanisława Budzika z komunikatem, że papież Franciszek chciałby przekazać pieniądze na konkretną pomoc dla Ukrainy.

Po rozmowie z Charkowem okazało się, że potrzebują samochodu, który mógłby dostarczać pomoc humanitarną do miasta i okolicznych wsi. Samochód będzie do dyspozycji dyrektora Caritas-Spes ks. Wojciecha Stasiewicza.

Pieniądze na koncie pojawiły się od razu następnego dnia. Dzięki dealerowi Citroena w Lublinie udało nam się szybko kupić odpowiedni samochód.

Citroen Jumpy został poświęcony przez arcybiskupa Stanisława Budzika. Do Charkowa przywiezie go ks. Rafał Szkopowiec, który posługuje w parafii pod Charkowem.

Przypominamy, że papież Franciszek przekazał już Ukrainie dwie karetki pogotowia. Jeden samochód został osobiście dostarczony przez kardynała Krajewskiego do Lwowa, drugi do Kijowa w czasie Wielkiego Tygodnia.

Lidia Baranowska, fot. kmc, 18 maja 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code