Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Kolejne nagrody dla Polskiego Teatru w Żytomierzu (uaktualnione)

Kolejne nagrody dla Polskiego Teatru w Żytomierzu (uaktualnione)

W ramach uroczystości z okazji Dnia Polaków i Polonii w Żytomierzu a także Święta Konstytucji III Maja, Konsul Generalny RP w Winnicy wręczył kierownikowi artystycznemu Polskiego Teatru oraz Polskiego Studia Teatralnego im. Kraszewskiego w Żytomierzu, Mikołajowi Warfolomiejewu specjalny Dyplom polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego okazji 5. rocznicy istnienia Polskiego Teatru w Żytomierzu.

Za tych pięć lat teatr organizował 9 przedstawień teatralnych, trzy razy reprezentował miasto Żytomierz na Międzynarodowym Festiwalu Polskich Teatrów w Wilnie a razem z Żytomierskim Żydowskim Teatrem „Żydowski Bulwar” wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu „Błądzące Gwiazdy”. Oprócz tego artyści z Żytomierza odwiedzili z przedstawieniami wiele miast Ukrainy.

Polski Teatr w Żytomierzu staje się coraz to popularniejszy a na nowe premiery czekają nie tylko w Żytomierzu ale i w innych miastach, w tym i w Polsce. Warto tylko wspomnieć o „Balladynie”, przedstawieniu, z którym artyści z Żytomierza zadebiutowali na kijowskiej scenie. Wdzięczni widzowie do dziś wspominają o przyjeździe żytomierzan. Ta wystawa stała się bodźcem do nowego odrodzenia życia teatru na Żytomierszczyźnie. W tym też jest wielka zasługa Mikołaja Warfołomiejewa.

Alina Zielińska,

wideo Ludmyła Natykacz

Wideo z wręczenia dyplomu

{youtube}BMZPfPmdP9w{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code