Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Kolejna pomoc olsztyńskiego teamu dla Ukrainy

Kolejna pomoc olsztyńskiego teamu dla Ukrainy

20 maja 2022 roku do Ukrainy wyruszył kolejny Konwój Humanitarny olsztyńskiego teamu działającego z www.pomoc.twojaprzystan.pl

Konwój dotarł do Równego, Żytomierza i Cudnowa.

Wolontariusze w składzie: Asia Mieszczyńska, Rosslyn Szwec i Janusz Denert dostarczyli prawie 4 tony darów dla Szpitala Dziecięcego w Równem, Domu Dziecka w Żytomierzu i Szpitala w Cudnowie. Nie zabrakło również artykułów spożywczych dla kuchni społecznej prowadzonej przez Panią Ludmiłę, słodyczy i artykułów spożywczych dla sierot z Cudnowa, przekazanych przedstawicielce społeczności polskiej Pani Lili oraz pomocy żywnościowej dla wielodzietnych rodzin z Cudnowa i okolic, którą przekazał wolontariusz Wiaczesław.

Również i tym razem nie brakowało przygód, spotkań, ciężkich widoków, ruin i zniszczeń ale też pięknych krajobrazów ziemi Ukraińskiej.

Rosslyn Szwec relacjonuje:

„W Żytomierzu zastał nas alarm przeciwlotniczy. Zdążyliśmy wyjechać przed samym bombardowaniem, a na krótko przed naszym wjazdem do Łucka i Równego miały miejsce ostrzały rakietowe. W trakcie wyprawy awarii uległy dwa busy. Z pomocą przybyli Ukraińcy naprawiając usterki.”

Wolontariusze wrócili do Olsztyna wykonując kolejną misję, dzięki darczyńcom i ludziom otwartych serc.

Olsztyński team niosący pomoc Ukrainie jest jednym z dwóch, najprężniej działających konwojów na Warmii i Mazurach. Można o nim usłyszeć w mediach polskich i zagranicznych: TVP, Prasie, Radio.

Następny Konwój do Dnipra i Zaporoża rusza 15.06.2022.

Można go wesprzeć wpłacając dowolna kwotę na ZRZUTKĘ: https://zrzutka.pl/8ggphh

Rosslyn Szwec dla „Słowa Polskiego”, 30 maja 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code