Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Kolejna nieudana innowacja ukraińskiego rządu doprowadziła do zamknięcia 42 autosalonów

Kolejna nieudana innowacja ukraińskiego rządu doprowadziła do zamknięcia 42 autosalonów

Zdjęcie pobrano z news.maxi.by Od kwietnia ubiegłego roku na Ukrainie zamknięto 42 salony samochodowe. Główna przyczyna – wprowadzenie przez ukraiński rząd specjalnego cła na samochody importowane, które powinno było służyć zwiększeniu sprzedaży samochodów rodzimej produkcji.

– 42 salony to tylko wstępna ilość, przecież wielu przedsiębiorców, zajmujących się autobiznesem, nie jest członkami Krajowego Stowarzyszenia Importerów i Dealerów. Codziennie traci pracę od kilku do kilkunastu osób, pracujących w branży sprzedaży nowych samochodów na Ukrainie. Za jakiś czas ich liczba przekroczy liczbę tych, którzy pracują w fabryce ZAZ w Zaporożu, którą tak „chroni” rząd – twierdzi prezydent KSiD Oleg Nazarenko.

Wbrew oczekiwaniom urzędników i jednego z właścicieli fabryki ZAZ, deputowanego partii Regionów Tariela Wasadze, Ukraińcy nadal nie chcą kupować przestarzałych Lanosów rodzimej produkcji, nie zważając na ich dość przystępną cenę – od 5600 Euro. Preferują używane europejskie albo nowe z importu, które na Ukrainie teraz kosztują od 5 do 10% drożej niż w Europie.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code