Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Kolędy w języku polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim w Winnicy

Kolędy w języku polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim w Winnicy

Seminarzystom winnickiego „Redemptoris Mater” od kilku lat udaje się przyciągać rzesze publiczności na swoje międzynarodowe koncerty kolęd.

Śpiewane w różnych językach pieśni bożonarodzeniowe oraz pastorałki w kościele pw. Ducha Świętego oraz Matki Bożej Anielskiej są bardzo ciekawą propozycją urozmaicenia tradycyjnej i statycznej formy kolędowania, która w połączeniu z bardzo znanymi melodiami może stać się atrakcyjniejszą dla słuchaczy.

Wieczorny koncert w Święto Trzech Króli w kościele Ducha Świętego został zorganizowany po młodzieżowej mszy. W rolę prowadzącego wcielił się seminarzysta Hobson z Brazylii. Pomagali mu studenci seminarium duchownego, pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Polski, Hiszpanii i innych krajów, często oddalonych od Ukrainy o tysiące kilometrów.

Międzynarodowy koncert kolęd w Winnicy różni się od tradycyjnych imprez o podobnym charakterze dzięki aktywnemu udziałowi widzów, którzy nie tylko podśpiewują artystom lecz także tańczą i są zapraszani do mikrofonów dla wspólnego śpiewania.

Podczas imprezy zabrzmiały kolędy w języku polskim, włoskim, ukraińskim, hiszpańskim, angielskim i innych językach narodów świata. Łącznie seminarzyście Redemptoris Mater razem z parafianami winnickich kościołów rzymskokatolickich zaśpiewali blisko 20 różnych kolęd i pastorałek, napisanych w różnym czasie i krajach.

Fragmenty międzynarodowego koncertu kolęd w Winnicy: https://youtu.be/Z7F8ooVqGi8

Słowo Polskie, 9 stycznia 2019 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *