Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Kolędowanie zespołu „Mazowsze” w bazylice lwowskiej

Kolędowanie zespołu „Mazowsze” w bazylice lwowskiej

Fot. ekai.pl

Pod patronatem arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego wieczorem 26 stycznia w wypełnionej po brzegi bazylice metropolitalnej we Lwowie odbył się wspaniały koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” pod batutą Jacka Bonieckiego.

Obecny na koncercie Konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski odczytał list z kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wielu z nas wychowało się na kolędach w interpretacji „Mazowsza” – zarówno w Polsce, jak i tutaj, we lwowskich domach” – powiedział prezes Fundacji „Dziedzictwo Kresowe”, Jan Sabadasz. Przy okazji podziękował również za wsparcie finansowe w organizacji koncertu marszałkowi województwa mazowieckiego Adamowi Struzikowi, Jackowi Bonieckiemu zaś wręczył złoty medal „Serce dla Kresów” – nagrodę Fundacji.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował zespołowi „Mazowsze” i Janowi Sabadaszowi za organizację koncertu we Lwowskiej Katedrze. „Jest to wspaniały prezent noworoczny dla nas” – powiedział metropolita. Przypomniał również, że duchowo  obecny był na tym koncercie św. Jan Paweł II, którego relikwie znajdują się w bazylice.

Przy okazji arcybiskup życzył wszystkim obecnym szczęśliwego Nowego Roku. Następnie w kurii metropolitalnej odbyło się przyjęcie dla organizatorów koncertu i artystów.

Inicjatorem wydarzenia była Fundacja „Dziedzictwo Kresowe”.

Irena Rudnicka na podstawie kmc.media, 4 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code