Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Klub sportowy „Wilcze góry” góruje w zawodach kolarskich w Żytomierzu

Klub sportowy „Wilcze góry” góruje w zawodach kolarskich w Żytomierzu

24 sierpnia 2012 roku Ukraina obchodziła Dzień Niepodległości. Z tej okazji Rada Miejska Żytomierza zorganizowała zawody z techniki jazdy kolarskiej. Pogoda sprzyjała imprezie, było bowiem słonecznie. Zawody zaczęły się o 11.00 i trwały dwie i pół godziny. W zawodach wziął udział członek Polskiego klubu sportowo – turystycznego „Wilcze góry” dziwięcioletni Stanisław Antoniewski, który był najmłodszym uczestnikiem z ekipy.
Stanisław wziął udział w zawodach po raz pierwszy dlatego zdecydował wraz z ojcem przyjść wcześniej. Stanisław przejechał trasę kilka razy, żeby uniknąć błędów, za które nalicza się karne punkty albo w ogóle dyskwalifikuje się uczestnika. 
Po rejestracji uczestników wśród których byli i mistrzowie sportu ZSRR, zaczęły się zajazdy kwalifikacyjne. Stanisław przeszedł ten etap i został dopuszczony do finału w grupie wiekowej do 14 lat, w której zdobył drugie miejsce z wynikiem 1,0838. Polski klub sportowo – turystyczny „Wilcze góry” cieszy się wraz ze Stasiem i życzy dalszych osiągnięć sportowych.

 

Wiktoria Baładyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code