Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Kijowscy deputowani zaapelowali o przekazanie wiernym kościoła św. Mikołaja

Kijowscy deputowani zaapelowali o przekazanie wiernym kościoła św. Mikołaja

Rada miejska Kijowa zwróciła się do Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy z prośbą o przekazanie społeczności rzymskokatolickiej uszkodzonego przez pożar kościoła św. Mikołaja w Kijowie.

Taką decyzję na posiedzeniu plenarnym Rady Miasta poparło 83 deputowanych,- informuje Depo.Kijów.

Według deputowanego Rady Miasta Kijowa Hryhorija Małenki, w ciągu prawie 30 lat wierni zwracali się z licznymi apelami dotyczącymi przywrócenia kościoła parafii rzymskokatolickiej.

„Biorąc pod uwagę stan budynku i pilną potrzebę przeprowadzenia prac konserwatorskich, przedstawiciele wspólnoty rzymskokatolickiej zwracają się z prośbą o przekazanie kościoła parafianom i wspólnocie religijnej w użytkowanie wieczyste” – powiedział Małenko.

Według jego słów, w 2020 roku została już podjęta decyzja o przeniesieniu Narodowego Domu Muzyki Organowej i Kameralnej do osobnego pomieszczenia przed 2023 r., po czym wspólnota rzymskokatolicka mogłaby w pełni wykorzystywać budynek kościoła do nabożeństw. Jednocześnie, wskutek zniszczenia organu przez ogień, społeczność religijna obawia się, że proces ten może się przeciągnąć.

Lidia Baranowska za: depo, 28 października 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code