Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Kijów, Kraków i Warszawa na czele rankingu najtańszych europejskich miast dla turystów

Kijów, Kraków i Warszawa na czele rankingu najtańszych europejskich miast dla turystów

Lacka Brama w Kijowie. Fot. http://weloveua.com

Kijów zajął pierwsze miejsce w rankingu miast turystycznych Europy pod względem tanich kosztów pobytu i ilości atrakcji.

„Dwie noce w hotelu trzygwiazdkowym w stolicy Ukrainy będzie kosztować średnio tylko 36 euro. Piwo i cappuccino kosztują mniej niż 1 euro. W sumie weekend dla dwóch osób w Kijowie będzie kosztować mniej niż 250 euro”, – czytamy w publikacji niemieckiego wydania Instyle.

Drugie miejsce w rankingu budżetowych miast do podróży na weekend zdobył polski Kraków, trzecie – Warszawa, na czwartym znalazła się stolica Serbii Belgrad, na piątym – węgierski Budapeszt.

Najdroższym wśród najtańszych miast został niemiecki Hamburg, który znalazł się na dziesiątej pozycji. Tak cena weekendu w Hambaurgu wyniesie 355 euro, czyli o 40 proc. więcej niż w Kijowie.

Przypomnijmy, że w wyniku podsumowania w końcu 2018 roku, łączne wpływy z opłat turystycznych i płatności podatkowych w branży turystycznej na Ukrainie wzrosły o 20,7 proc., do 4,2 mld hrywien.

Lidia Baranowska, 24 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code