Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Kierunek na strategiczne partnerstwo

Kierunek na strategiczne partnerstwo

Źródło - vinrada.gov.uaKonsul Generalny RP w Winnicy Krzysztof Świderek 19 grudnia spotkał się z przewodniczącym winnickiej Rady Obwodowej (RO) Serhijem Swytkiem w celu omówienia strategicznych kierunków rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej na poziomie władz obwodowo-wojewódzkich.

Kierownik polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy odwiedził Serhija Swytka w jego gabinecie, znajdującym się w budynku Administracji Obwodowej. Symbolicznym jest fakt, że w obliczu zbliżającej się reformy samorządowej na Ukrainie, właśnie Rady Obwodowe przejmą funkcję kierowania i podziału środków, większość z których, po decentralizacji budżetu, zostanie na rachunkach miejscowych samorządów. W najbliższym czasie stanowisko „gubernatora”, które dotychczas kojarzyło się z reżimem Janukowicza i próbą władz centralnych kontrolować wszystkie potoki finansowe, zostanie zlikwidowane.

Przewodniczący RO poinformował Krzysztofa Świderka o sytuacji politycznej i gospodarczej na Ukrainie oraz obwodzie winnickim. Przedstawił swój punkt widzenia na ostatnie wydarzenia w Winnicy oraz na wschodzie Ukrainy, gdzie toczy się nieogłoszona wojna z prorosyjskimi terrorystami.
Konsul Generalny RP przywitał Serhija Swytkę ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku i wręczył mu tradycyjne upominki w imieniu placówki dyplomatycznej oraz całego narodu polskiego.

Słowo Polskie, 23.12.14 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code