Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Kielce przyznały stypendia studentom z Winnicy

Kielce przyznały stypendia studentom z Winnicy

Prezydent miasta Kielce Wojciech Lubawski ogłosił decyzję o przyznaniu stypendium w wysokości 500 zł trzem studentkom z Winnicy, studiującym na kieleckim uczelniach.

Dwa miesiące temu Rada Miasta Kielce jednogłośnie uchwaliła decyzję o przyznaniu stypendiów dla najlepszych studentów z miasta Winnicy. Trzy wychowanki Państwowego Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego otrzymały od Prezydenta miasta potwierdzenie o przyznaniu comiesięcznego stypendium za staranność w nauce w wysokości 500 zł – informuje Departament ds. Mediów i Komunikacji Społecznej Winnickiej Rady Miejskiej.

– Najbardziej podoba mi się polski system edukacji – opowiada jedna ze stypendystek, Julia Skomarowska (wydział nauk humanistycznych). – W programie zajęć są tylko te dyscypliny, które pozwalają skupić się nam na głównym kierunku studiów. Niewielka ilość ogólnych przedmiotów tylko wzmacnia specjalizację. Po sześciu miesiącach nauki na kieleckim uniwersytecie całkowicie zmieniło się moje postrzeganie świata. Odczuwam wsparcie ze strony kolegów ze studiów i kadry pedagogicznej. Kielce są dziś moim drugim domem.

Ukraińscy studenci w Polsce są najliczniejszą grupą studiujących w Polsce obcokrajowców. Z roku na rok zainteresowanie ukraińskiej młodzieży polskimi uczelniami tylko wzrasta.

Na podstawie informacji winnickich medió, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code