Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Kielce pomagają poszkodowanym w powodzi na Ukrainie

Kielce pomagają poszkodowanym w powodzi na Ukrainie

Symboliczne przekazanie darów Miasta Kielce dla poszkodowanych w powodzi na Ukrainie odbyło się na Rynku tego miasta.

Podczas spotkania z udziałem wojewody świętokrzyskiego – Zbigniewa Koniusza i prezydenta Kielc – Bogdana Wenty na ręce Wiaczesława Wojnarowskiego, Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie, przekazano dwie, fabrycznie nowe, pompy samozasysające oraz rozmaite środki czystości, tak potrzebne w dobie pandemii koronawirusa, jak mydło czy płyny do dezynfekcji rąk oraz różnych powierzchni, ponadto wodę butelkowaną.
Kielecka Fabryka Pomp Białogon, w której zostały wyprodukowane pompy, zrezygnowała z zysku i obniżyła cenę sprzedaży urządzeń, ze względu na to, że pompy stanowią pomoc humanitarną.

W okresie od 22 do 24 czerwca b.r. na terenie zachodniej Ukrainy wystąpiły silne opady deszczu, które spowodowały pod koniec tego miesiąca wylanie rzek: Dniestru, Tysy i Prutu. Wskutek tego zalanych zostało niemal 4 tysiące miejscowości z aż czterech obwodów: Iwanofrankowsk (d. Stanisławów), Lwów, Czerniowce i Tarnopol. Wstępne straty szacowane są obecnie na kilka miliardów hrywien. To największa katastrofa naturalna na Ukrainie w ciągu ostatnich 50-lat.

Sergij Porowczuk za: spottedalert.pl, 17 lipca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *