Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Katolicy zamierzają przeprowadzić bezterminową akcję protestu w Sewastopolu

Katolicy zamierzają przeprowadzić bezterminową akcję protestu w Sewastopolu

Zdjęcie pobrane z sevastopolis.com Rzymsko-katolicka gromada Sewastopola przeprowadzi bezterminową akcję z wymogiem zwrócić jej kościół, zbudowany 100 lat temu przez miejscowych Polaków i odebrany u parafian w latach 30-ch ubiegłego wieku.

Jak informuje korespondent Unian, o tym oświadczył proboszcz Sewastopola Jurij Zimiński na konferencji prasowej.

Według słów duchownego, miejscowi katolicy spodziewali się na rozpatrzenie pytania o powrocie kościoła gromadzie podczas niedawnych plenarnych obrad sesji miekskiej rady, lecz on tak i nie był wniesiony do zatwierdzonego porządku dziennego sesji. „Będziemy dalej bronić naszą pozycję. Zainicjowaliśmy – i odpowiedni list już skierowaliśmy przewodniczącemu Leninowskiej rejonowej administracji o przeprowadzeniu naszymi parafianamii bezterminowej akcji”, – powiedział duchowny. Jak dodał proboszcz, „kilka dni na tydzień, kilka godzin na dzień koło kościoła (z powojennych czasów wykorzystuje się jak kino będzie stał namiot.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code