Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Katolicy Sewastopola świętowali 100-lecie niezwróconego kościoła

Katolicy Sewastopola świętowali 100-lecie niezwróconego kościoła

Zdjźcie pobrane z nefakt.info100-lecie sewastopolskiej świątyni św. Klementa odznaczyli w Sobotę parafianie miejscowej rzymskokatolickiej wspólnoty oraz duchowni odesko-symferopolskiej Diecezji Rzymskokatolickiego Kościoła na Ukrainie.

W związku z jubileuszem przed budynkiem komunalnego kina «Drużba», pod które z lat 1950-ch lat jest wykorzystywany były katolicki kościół, przy udziale około 150 człowiek odbyła się liturgia, w której wziął udział biskup odesko-symferopolskiej diecezji rzymsko-katolickiego kościoła Bronisław.

«Zebraliśmy się pod naszą świątynią, żeby modlić się i prosić Pana Boga о okazanie swojej litości, by do nas, wierzących jak najprędzej wróciła świątynia, która na razie jeszcze nie jest dla nas dostępna. Także modlimy się za władze lokalne, które kierują Sewastopolem, żeby obrócili się twarzą do narodu, żeby kochali ludzi, szanowali ludzi i służyli ludziom, którzy ich wybrali. Mamy nadzieję, że przyjdzie minuta i oni zwrócą świątynię nie bojąc się i nie myśląc, że w tym pytaniu chodzi o jakąś politykę. Ponieważ świątynia potrzebna wierzącym », – powiedział w czasie służby biskup.

Podczas mszy także uszanowano pamięć ofiar Głodomoru-Ludobójstwa 1932-1933 lat.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *