Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Katolicka telewizja EWTN teraz i w Winnicy

Katolicka telewizja EWTN teraz i w Winnicy

9 czerwca w porannej polskiej Mszy świętej, która odbyła się w winnickim kościele MB Anielskiej, uczestniczył o. Sergiusz Panczenko OMI, dyrektor Katolickiego Centrum Medialnego oraz Katolickiej Telewizji EWTN na Ukrainie.

Ksiądz przywiózł katolikom Winnicy dobrą wiadomość o uruchomieniu na platformie miejscowej telewizji kablowej „Wola-kabel” retranslacji ukraińskiej wersji ogólnoświatowej telewizji katolickiej EWTN, na początku niewielkiej amerykańskiej katolickiej stacji telewizyjnej, założonej przez siostrę Klaryskę Angelicę. Ten kanał telewizyjny od poziomu „garażowej” telewizji wyrósł w jedną z najlepszych chrześcijańskich platform medialnych, emitującą filmy dokumentalne, programy dla dzieci i młodzieży treści religijnej.

Część kazania została poświęcona właśnie promocji tej telewizji na terenie Winnicy, gdzie wspólnota rzymskokatolicka, zrzeszona w czterech parafiach, jest najprężniej rozwijającą się na centralnej Ukrainie. Ojciec Sergiusz opowiedział o ponad 30. letniej historii EWTN oraz o tym, jak z wielkim trudem udało się uruchomić ukraińską wersję EWTN w grudniu 2011 roku i zachęcił wiernych by uczestniczyli w tworzeniu telewizji, pomagając w tłumaczeniu tekstów.

Po Mszy świętej ksiądz Sergiusz Panczenko zaprosił parafian kościoła kapucynów do specjalnego stoiska na ulicy, przy którym można było nabyć za niewielkie pieniądze literaturę chrześcijańską a także chętnie odpowiedział na liczne pytania zainteresowanych.

Link do witryny internetowej ukraińskiej EWTN, gdzie można złożyć datek na utrzymanie jej redakcji.

Link do strony z ustawieniami dla EWTN w Winnicy.

Jerzy Wójcicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code