Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Kasia Moś w sobotę w finale Eurowizji w Kijowie!

Kasia Moś w sobotę w finale Eurowizji w Kijowie!

Wieczorem 13 maja Polka Kasia Moś ponownie wystąpi na eurowizyjnej scenie podczas finału 62. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbywa się w stolicy Ukrainy!

Piosenka „Flashlight” i jej wspaniałe wykonanie przez kandydatkę z kraju nad Wisłą, podbiło serca jurorów i widzów śledzących eurowizyjny półfinał, który odbył się w wtorek w Kijowie. Teraz czas na finał, w którym artystka wystąpi z numerem 2.

Kasia Moś – polska wokalistka. Pochodzi z artystycznej rodziny. Córka dyrygenta, skrzypka i kameralisty, dyr. artystycznego orkiestry kameralnej AUKSO Marka Mosia oraz Joanny Moś- altowiolistki, malarki, hobbystycznie zajmującej się projektowaniem ubioru. Siostra Mateusza Mosia – skrzypka, kompozytora oraz producenta jej debiutanckiej płyty. Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli  i fortepianu. W 2009 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki rozrywkowej. Współpracowała z orkiestrą AUKSO przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja Świętego Marka”. Zagrała jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która odbyła się na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Występowała w zespole „The Pussycat Dolls Burlesque Review”. Finalistka III edycji programu „Must Be The Music”. Brała udział w kompozycji Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”. Wystąpiła podczas takich festiwali jak: SPRING BREAK, Carpathie Festiwal, Festiwal TOP TRENDY, Festiwal WOODSTOCK, 52 KFPP w Opolu. Jest twarzą muzycznych reklam LINK4. W 2015r. ukazał się jej debiutancki album „INSPINATION”, na płycie znajduje się 13 utworów – to wspólne kompozycje rodzeństwa Moś, połączenie elektroniki i soulu z elementami popu, zaś do współpracy został zaproszony młody producent Essex. Obecnie Kasia pracuje nad nowym albumem.

Namawiamy Państwa do oddania głosu na reprezentantkę Polski!

Słowo Polskie, 13.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code