Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Kancelaria Senatu pozytywnie oceniła proces budowy Domu Polskiego we Lwowie

Kancelaria Senatu pozytywnie oceniła proces budowy Domu Polskiego we Lwowie

Fot. http://dompolskiwelwowie.pl/

Po wizytacji placu budowy Domu Polskiego we Lwowie, która odbyła się 10 lipca, szef Kancelarii Senatu, minister Jakub Kowalski wspólnie z przewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów Henrykiem Kowalczykiem i władzami Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” wywnioskowali, że dotychczasowe środki finansowe zaangażowane w realizację prac budowlanych zostały wydane zgodnie z ich przeznaczeniem.

Kancelaria Senatu w najbliższym czasie, zgodnie z decyzją Prezydium Senatu z 30 marca 2017 r., podpisze ze „Wspólnotą Polską” umowę na finansowanie budowy Domu Polskiego we Lwowie.

Budowa Domu Polskiego prowadzona jest ze środków przeznaczonych na realizację zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą przyznawanych przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Ta inwestycja ma ogromne znaczenie dla Polonii i Polaków mieszkających na Ukrainie. Zadanie publiczne pn. „Budowa Domu Polskiego we Lwowie na Ukrainie” realizowane jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Podczas spotkania we Lwowie przedstawicieli ambasady polskiej w Kijowie, Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie i wykonawcy inwestycji uzgodniono, że do końca lipca br. wykonawca inwestycji opracuje nowy, ostateczny projekt budowlano – wykonawczy, a następnie, jeśli będzie to konieczne, wystąpi o zmianę zezwolenia na budowę. W oparciu o nową dokumentację projektową wykonawca inwestycji opracuje kosztorys robót budowlanych pozostałych do doprowadzenia budynków do stanu surowego zamkniętego. Niezależnie od wykonawcy swoją wycenę prac sporządzi „Wspólnota Polska”. Kancelaria Senatu w najbliższym czasie, zgodnie z decyzją Prezydium Senatu z 30.03.2017 r., podpisze ze „Wspólnotą Polską” umowę na finansowanie budowy Domu Polskiego we Lwowie na kwotę 4 145 078,00.

Na spotkaniu ustalono też, że należy podjąć wszelkie możliwe działania zmierzające do zadaszenia budowanych obiektów do końca 2017 r. Ministrowie zadeklarowali, że będą poszukiwać dodatkowych pieniędzy na budowę tego domu we Lwowie.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 18.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code