Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Kanadyjsko-Ukraińska Izba Gospodarcza czeka od Ukrainy uregulowania zapłaty zgodnie z „zieloną taryfą”

Kanadyjsko-Ukraińska Izba Gospodarcza czeka od Ukrainy uregulowania zapłaty zgodnie z „zieloną taryfą”

Poziom rozliczeń z producentami tzw. „zielonej” energii elektrycznej na Ukrainie w okresie maja – lipca 2020 rolu znajdował 5%.

Poprzez uchwalenie memorandum pomiędzy ukraińskim rządem a producentami energii odnawialnej nieznacznie zmniejszono „zielone taryfy”, co pozwoliło na redukcje zobowiązań finansowych przed inwestorami w samym tylko sierpniu o ponad 600 mln UAH.

Według fachowców przedsiębiorstwa państwowego „Gwarantowany Kupiec” na dzień 30 października 2020 roku producenci energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii otrzymali we wrześniu ponad 80% należnych zobowiązań.

Lecz kanadyjscy inwestorzy wymagają pełnego rozliczenia za wyprodukowaną eneregię. „Ukraina dotrzymując obietnic, wykaże się zobowiązaniem do przestrzegania zasad otwartego i przejrzystego prowadzenia biznesu, a także wywiąże się z umów z inwestorami zagranicznymi”  – czytamy w komunikacie Kanadyjsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Kanadyjsko-Ukraińska Izba Gospodarcza zauważyła, że „płatności dokonane przez Rząd Ukrainy we wrześniu były tylko częściowe”.

Słowo Polskie za: Ukrinform, 8 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code