Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Kamieńczanie wzięli udział w rekonstrukcji bitwy ze Szwedami w Gdańsku

Kamieńczanie wzięli udział w rekonstrukcji bitwy ze Szwedami w Gdańsku

Delegacja z Kamieńca Podolskiego, składająca się z pracowników muzeów oraz członków stowarzyszenia wojskowo-patriotycznego wraz z ekipą kijowską i lwowską odwiedziła Polskę. Goście z krańców Podola dołączyli m.in. do rekonstrukcji potężnej bitwy z 1628 roku – najazdu Szwedów na Gdańsk.

„Batalie odbywały się w dwóch lokalizacjach – na wodzie i na lądzie, – słowa dyrektora Historycznego Muzeum-Rezerwatu Aleksandra Zaręby przytacza służba prasowa Kamieniec Podolskiej Rady Miejskiej. – Było to dla nas bardzo interesujące przedsięwzięcie, ponieważ w takim po raz pierwszy braliśmy udział. Było widowiskowo, porywająco, poznawczo.

Walczyły ze sobą załogi dwóch żaglowców, z których jeden był rekonstrukcją okrętu typu holenderskiego. Mamy moc wrażeń i doświadczeń”.

Ponadto dyrektor muzeum poinformował, że pod koniec lata zaplanowany jest przyjazd polskiej delegacji z Gdańska w celu podpisania dokumentu o współpracy. Jest również pomysł, aby zorganizować wspólną z polskimi kolegami wystawę muzealną.

Irena Rudnicka, 23.07.18 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code