Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Język polski cieszy się coraz większą popularnością na Ukrainie

Język polski cieszy się coraz większą popularnością na Ukrainie

Źródło - edua.uaW mieście Chmielnicki rozpoczął się specjalistyczny kurs przygotowawczy dla kandydatów na studia na kierunku translatoryka – język polski.

Na początku września w Ukraińsko – Polskim Centrum Integracji Europejskiej w Chmielnickim zajęcia rozpoczęło kilkudziesięciu młodych słuchaczy z całej Ukrainy (nawet z Sewastopola i Ałczewska).

Kurs jest organizowany w ramach projektu Stowarzyszenia Integracja Europa – Wschód pt. Rozwój polskiej edukacji na Ukrainie poprzez wsparcie Katedry Filologii Słowiańskiej Chmielnickiego Narodowego Uniwersytetu.

Inicjatywa ta jest współfinansowania przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach zadania publicznego „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2014”.

W kursie uczestniczy 30 osób. Zajęcia odbywać się będą przez cały wrzesień. Zaplanowano 30 godzin kursu w tym 16 godzin stacjonarnych oraz 14 e-learningowych. Kurs prowadzą wykładowcy Chmielnickiego Narodowego Uniwersytetu: pani Julia Sierkowa oraz pani Iryna Saszko.

Magdalena Kalita

GK

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code