Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Jubileuszowe Narodowe Czytanie w Sławucie

Jubileuszowe Narodowe Czytanie w Sławucie

Członkowie Związku Polaków, Oddział w Sławucie i uczniowie Szkoły Sobotniej dołączyli się do 10. Jubileuszowego Narodowego Czytania Zapolskiej.

W ciepłej i rodzinnej atmosferze odbyło się czytanie utworu „Moralność Pani Dulskiej”. Atmosfera mieszczańskiego salonu, kwiaty, filiżanka kawy… Najważniejsze, że spróbowaliśmy czytać utwór w osobach, próbując wyobrazić siebie głównymi bohaterami. Trzeba zauważyć, że wyszło całkiem nieźle. W ten sposób udało się popularyzować utwór przed przyszłymi uczniami naszej Szkoły Sobotniej, ktoś wykrył w sobie talent aktorski, a jeszcze ktoś zechciał przeczytać ten cały utwór samodzielnie. W Sławucie Narodowe Czytanie już jest dobrą tradycją. Do 10. Narodowego Czytania ZPU przygotowano prezenty dla uczestników – torby z napisami o Jubileuszowym Czytaniu i plecaki. Każdy uczestnik będzie miał pamiątkę o tegorocznym Czytaniu.

Tak ważne przedsięwzięcie połączyliśmy z początkiem nowego roku szkolnego. Im bardziej, że wprawie każdy uczeń dołączył się do jednego z utworów literatury polskiej. Miejmy nadzieje, że nasi uczniowie stęsknili się za naszą Szkołą.

Dlatego życzymy i uczniom i rodzicom dobrego zdrowia i sukcesów w nauce w roku szkolnym 2021-2022. Również dziękujemy każdemu, kto dołączył się do tak ważnego przedsięwzięcia.

Impreza została zrealizowana w ramach Projektu Fundacji Wolność i Demokracja przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Ramach Konkursu Polonia i Polacy za Granicą.

Larysa Cybula, ZPU, Oddział w Sławucie, 15 września 2021 r.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *