Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Jubileusz X-lecia stowarzyszenia Kultury Polskiej im. Jana Pawła II w Kamieńcu Podolskim

Jubileusz X-lecia stowarzyszenia Kultury Polskiej im. Jana Pawła II w Kamieńcu Podolskim

25 stycznia 2020 r. członkowie Stowarzyszenia Kultury Polskiej im. Jana Pawła II w Kamieńcu Podolskim uroczyście świętowali dziesiątą rocznicę powstania organizacji.

Podczas imprezy przedstawiono, budzącą wiele wzruszeń, prezentację fotografii, na których uwieczniono wydarzenia z życia kamienieckich Polaków.

Wyświetlono także film poświęcony Patronowi stowarzyszenia. Dzieci i młodzież zaprezentowały swe artystyczne zdolności, śpiewając kolędy i pastorałki. Jako że okres Bożonarodzeniowy jeszcze się nie skończył, spotkanie było również okazją do podzielenia się opłatkiem. Przybyli na nie goście otrzymali drobne prezenty w postaci ręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Jak przystało na jubileusz nie obyło się również bez tortu.

W obchodach uczestniczyli m.in. bp Jan Niemiec, ks. Roman Twaróg, proboszcz kamienieckiej katedry, księża z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieńcu Podolskim, przy którym działa stowarzyszenie, a także przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 31 stycznia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code