Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Johannes Hann: zniesienie wiz dla Ukraińców to nagroda za kluczowe reformy

Johannes Hann: zniesienie wiz dla Ukraińców to nagroda za kluczowe reformy

Fot.:Unian

Eurokomisarz do spraw polityki europejskiej Johannes Hann 1 czerwca podczas konferencji prasowej w Kijowie zaznaczył, że zniesienie wiz dla mieszkańców Ukrainy do UE jest od dawna zasłużoną nagrodą za ważne reformy.

– Za dziesięć dni, 11 czerwca, wejdzie w życie liberalizacja wizowa. Możliwość podróży dla Ukraińców do UE bez wiz jest przykładem tego, jak oni mogą wykorzystać przewagi przeprowadzonych u nich reform. Ten przekaz jest bardzo jasny – reformy przynoszą rezultaty – mówił Hann.

Eurokomisarz wyraził nadzieję, że szczególnie młodzież będzie korzystała z ułatwień wjazdu do krajów Europy. – Liberalizacja wizowa nastąpi na początku wakacji szkolnych i akademickich. Ukraińcy studenci będą mogli mogli wykorzystać możliwości stypendiów Erasmus Mundus znacznie aktywniej, niż wcześniej – mówił.

Podpisany 17 maja w Europarlamencie przez prezydenta tej instytucji Tajani oraz ministra spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa narodowego Malty Karmelo Abela został opublikowany w oficjalnym dzienniku UE. Bez wiz do krajów strefy Schengen Ukraińcy będą mogli podróżować zaczynając z 11 czerwca.

Słowo Polskie, 02.06.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code