Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Jesienna wycieczka krajoznawcza z Domem Polskim

Jesienna wycieczka krajoznawcza z Domem Polskim

Dnia 28 października w piękny jesienny dzień Dom Polski w Żytomierzu dla uczniów klas starszych, uczących się języka polskiego zorganizował wycieczkę edukacyjną do Parku Zofiówka w Humaniu.

Miejscowy park, który został założony w 1796 roku przez Stanisława Potockiego dla swej ukochanej żony Zofii zawsze przyciąga mnóstwo turystów ponieważ jest jednym z najpiękniejszych na Ukranie.

Przed nami otworzył się piękny widok zagospodarowanego terenu, który liczy około 60 różnego rodzaju dzieł architektury parkowej: sztuczne groty, altany, mostki, pawilony, obeliski oraz rzeźby i popiersia, w większości nawiązujące do mitologii greckiej i rzymskiej.

A jak piękna jest część dendrologiczna Zofijówki, przecież rośliny do parku zostały sprowadzone z Turcji i Egiptu.

Przewodniczka pani Ala Nowikowa z pasją opowiadała nam o historii parku i losach jego założycieli i właścicieli, o różnych wydarzeniach i legendach z nim związanych. Byliśmy zachwyceni pięknymi krajobrazami i rozmaitymi barwami jesiennymi.

Po smacznym obiedzie w małej przytulnej restauracji, wróciliśmy do parku, żeby jeszcze raz pospacerować po tak romantycznym miejscu i zrobić sobie zdjęcia.

Bogatsi o nowe wrażenia i zainspirowani tak pięknym miejscem i historią związaną z nim wróciliśmy tak do domu już późno wieczorem.

W 2020 roku działalność Domu Polskiego jest objęta wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicąza pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Dom Polski w Żytomierzu, 5 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code