Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Jednak się udało. Wbrew protestom zwolenników władzy w Charkowie trwa forum Euromajdanów

Jednak się udało. Wbrew protestom zwolenników władzy w Charkowie trwa forum Euromajdanów

Zdjęcie pobrano z profilu Natalii Zubar na FBW Charkowie odbywa się ogólnoukraińskie forum Euromajdanów. Spotkaniu, w którym bierze udział ponad 180 osób, kilkakrotnie próbowali przeszkodzić prowokatorzy. Zaatakowali autokefaliczną prawosławną cerkiew, gdzie z powodu problemów z wynajęciem sali zebrała się część uczestników konferencji, a w charkowskiej księgarni „E” w ramach forum zasiadła inna grupa uczestników zjazdu.

Charkowscy pracownicy budżetówki „powitali” euromajdanowiczów flagami Partii Regionów oraz hasłami „Charkow za Janukowicza” oraz „Wystarczy manifestów – do pracy”.

Ponad 2000 zwolenników władzy zebrało się pod pomnikiem Szewczenki, miejscem, gdzie codziennie zbiera się Majdan. Nie zważając na to, opozycyjny wiec i tak odbył się, ale w innym miejscu, przy pomniku Grygorija Skoworody. Wzięło w nim udział blisko 800 osób.

Na charkowskie forum przyjechali Włodzimierz Ogryzko (były minister spraw zagranicznych), Oleg Rybaczuk (znany polityk), Sergiusz Żadan (pisarz) i kilka innych znanych osób. Nikt z liderów dzisiejszej opozycji nie zechciał wziąć udział w forum Euromajdanów, chociaż, jak twierdzi Natalia Zubar – jedna z koordynatorek zjazdu, Rusłana i Kliczko w rozmowie telefonicznej przekazali pozdrowienia członkom delegacji.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code