Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Jasełeczka w Gródku Podolskim

Jasełeczka w Gródku Podolskim

27 grudnia uczniowie klas 1-5 w Szkole Polskiej w Gródku uczestniczyli w  zachwycającym przedstawieniu „Jasełeczek”.

Aniołek Alina Miszczuk dzięki kolędzie „Cicha noc”, przygrywając na bandurze, wprowadziła widzów w nastrój oczekiwania na przyjście Dzięciąteczka Jezus.

Nawet diabełek wykreowany przez Konstantego Kowalczuka zapragnął pójść z ukłonem do Żłóbka. Pastuszkowie i Trzej Królowie przy dzwięku kolęd hołd składali Dziecinie na rękach Marii, która czule śpiewała „Lulajże, Jezuniu” (Ela Cipko), a Józef (Maks Drybuszko) dziękował za dary dla Jezuska. Do złóbka również biegli z darami zwierzątka leśne.

Uczniowie klasy 1 witali Dzieciątko kolędą „Zostań, Jezu, mym braciszkiem” , klasa 2 śpiewała „O Narodzeniu Chrystusa”. Trzecioklasiści przepięknie wykonali kolędę „Świeć, gwiazdeczko mała świeć”. Czwarta klasa odśpiewała – „Gdy się Chrystus rodzi”. Wielkimi brawami brawami została nagrodzona klasa piąta za kolędę „Gory gwiazda Jezusowi”.

Rodzice, dziadkowie, bracia i siostry zostali do głębi serca wzruszeni występami małych artystów.

Uczniowie klas starszych (od ósmej do jedenastej) też zorganizowali 28 grudnia przedstawienie Bożenarodzeniowe. W tych „Jasełkach” młodzi artyści mistszowsko wcielali się w swoje role. Najbardziej zapamiętały się wszystkim postacie Marii (Elżbieta Sielska) i Heroda (Artur Liczniarowski). Zachwyt widzów wywołała gra aktorska Iwanny Bineckiej, wykreowany przez nią diabełek sprytnie wystradzył Heroda i umilał całe przedstawienie dowcipnymi wybrykami.

Także wykonywane przez zespół  „Podolskie perełki” tradycajne i nowe kolędy wprowadzały w odpowiedni nastrój.

Młodym artystom z klas starszych bacznie przyglądało się spore grono absolwentów, którzy zawsze odwiedzają szkołę w okresie bożenarodzeniowym. To właśnie oni byli najbardziej wymagającymi widzami, ponieważ też wielokrotnie uczestniczyli w przedstawieniach jasełkowych .

Cykl występów bożenarodzeniowych jednoczy wszystkie pokolenia: uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców, dziadków. Kolęda Polska w Gródku Podolskim płynie od serca do serca budząc radość i nadzieję na opiekę Dzieciątka Jezus.

Piękne dekoracje na dużej sali oraz stroje zostały wykonane dzięki wsparciu Fundacji Wolność i Demokracja  w ramach opieki Senatu Rzeczposoilitej Polski nad Polonią i Polakami za granicą.

Wicedyrektor do spraw wychowania Irena Pierszchajło
Pedagog- organizator Antonina Liczniarowska, 30 grudnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code