Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Janusz Tylman zachwycony recytacją polskiej poezji w wykonaniu winnickiej młodzieży

Janusz Tylman zachwycony recytacją polskiej poezji w wykonaniu winnickiej młodzieży

Życie dzisiejszej młodzieży jest niezwykle bogate na różne przygody. Trudno nas czymś zaskoczyć. Wraz z rozwojem nauki i techniki, poznajemy nowe i ciekawe rzeczy. Dzisiaj możemy łatwo znaleźć przyjaciół na całym świecie w kilka minut. Ale my, uczniowie szkoły nr12 w Winnicy, byliśmy bardzo szczęśliwi, gdy poznaliśmy nowych przyjaciół na festiwalu talentów w Przedborzu czyli XV Polonijnych Warsztatach Artystycznych. Więc opowiem wszystko po kolei.

W naszej winnickiej szkole nr12, od kilku lat uczniowie mają możliwość uczyć się nie tylko ukraińskiego, angielskiego i rosyjskiego ale także języka naszych sąsiadów na zachodzie, Polaków. Ponadto, poznajemy ich kulturę i obyczaje.

W maju 2013 roku, nasz zespół polskiej piosenki «Tęczowe barwy», kierownik Nadzieja Gonczaruk, został zaproszony do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych, które odbywały się w Przedborzu. Mieliśmy szczęście znaleźć się wśród 270 innych wykonawców, którzy zaprezentowali swoje programy artystyczne, oceniane przez jury pod przewodnictwem znanego muzyka i kompozytora Janusza Tylmana. Podczas tych warsztatów zobaczyliśmy na scenie przeróżne zespoły taneczne i wokalne oraz solistów. Oto niektóre z nich „Tęczowe barwy” i „Bocianki” z Winnicy, „Niespodzianka” z Makiejewki, „Przyłuckie polonusy” z Pryłuk, „Słowianoczka” z Dnieprodzierżyńska, „Sokoliki” z Połtawy, chór im. Elizy Orzeszkowej z Grodna, chór „Polesie” z Brześcia oraz wielu innych ciekawych młodszych i starszych artystów.

Polscy przyjaciele bardzo miło nas przyjmowali. Oprócz programu koncertowego, wszyscy uczestnicy mieli okazję odwiedzić ciekawostki Przedborza i okolic. Mieliśmy czas na zabawy z polskimi kolegami, którzy także co wieczór zapraszali nas na spacer po mieście.

Częścią warsztatów artystycznych w Przedborzu był dzień recytowania wierszy i ponieważ już miałem niektóre doświadczenie z poprzednich występów, postanowiłem sprawdzić swoje siły w recytowaniu wierszy i tutaj.

Jakie było moje zaskoczenie gdy wszyscy członkowie jury bardzo pozytywnie ocenili mój występ, nagradzając mnie oklaskami. Z czasem dowiedziałem się, że zdobyłem pierwsze miejsce a nawet – nagrodę pieniężną.

Pełni ciekawych doświadczeń i zainspirowani zwycięstwem odebraliśmy dyplom i nagrodę (zająłem pierwsze miejsce w mojej kategorii wiekowej). Gdy wróciliśmy do Winnicy, to podjęliśmy decyzję aby powrócić i uczestniczyć w XVI Polonijnych Warsztatach Artystycznych w Przedborzu jeszcze raz za rok.

Jurij Kałasznik, uczeń szkoły nr12 w Winnicy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code