Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Janukowycz rozważa możliwość dołączenia Ukrainy do unii celnej z Rosją

Janukowycz rozważa możliwość dołączenia Ukrainy do unii celnej z Rosją

Zdjęcie pobrano z http://v.img.com.ua/Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz powiedział, że Ukraina powinna przyłączyć się do unii celnej z Rosją. Z jego słów wynika że, kraje, które wchodzą do tej unii, są zaufanymi oraz sprawdzonymi partnerami handlowymi Ukrainy. Możliwości współdziałania Ukrainy z państwami, które już są członkami unii, Janukowycz omówił z prezydentem Rosji Putinem w ramach spotkania na szczycie prezydentów państw-członków WNP.
Ukraiński prezydent zaznaczył, że od 2013 roku nabierają mocy ok. 30 nowych sprzyjających ustaw unii celnej, bezpośrednio dotyczących Ukrainy w ramach handlowo-gospodarczych stosunków. Prezydent powiedział, że trzeba szukać narzędzi współpracy z unią celną dla rozwoju ukraińskiej gospodarki.
Wiktor Janukowycz także powiedział, że dlatego by przyłączać się do unii celnej, trzeba najpierw wykonać wszystkie warunki oraz przestrzegać wszystkie zasady, które są wyznaczone w odpowiednich dokumentach, przyjętych przy utworzeniu unii celnej.

Redakcja

 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code