Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Jan Paweł II – Papież Dialogu. 13 października świętujemy XIII Dzień Papieski

Jan Paweł II – Papież Dialogu. 13 października świętujemy XIII Dzień Papieski

Zdjęcie pobrano z nysa.euMija już 35 lat od momentu, gdy w 1978 roku pierwszy w historii Polak, Karol kardynał Wojtyła, został wybrany Papieżem Kościoła Powszechnego i przyjął imię Jan Paweł II. Dzięki pełnionej przez niego misji świat zmienił swoje oblicze. Ojciec Święty wywarł ogromny wpływ na poszczególnych ludzi i całe narody głosząc orędzie wolności, solidarności i Bożego miłosierdzia. Z Jana Pawła II emanowały czerpane z wiary optymizm i nadzieja.

Nigdy nie zapomnimy jego modlitwy, odwagi, mądrości, a także poczucia humoru, cierpienia oraz wysiłku wręcz niezliczonej liczby spotkań. Niezwykłą rolę w historii świata odegrały rekordowo liczne pielgrzymki papieskie na wszystkich kontynentach. Każda z nich miała także wielkie znaczenie dla mieszkającej tam Polonii. Nie sposób zapomnieć spotkań Polonii z Janem Pawłem II chociażby w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Australii czy krajach Europy. To wtedy właśnie nasi rodacy biorąc do ręki narodowe flagi przyznawali się do polskiego pochodzenia i czuli się dumni z bycia Polakami. Dotyczyło to także kolejnych pokoleń emigrantów.

Jan Paweł II w sposób bezprecedensowy potrafił także jednoczyć wszystkich Polaków. Z „okna Domu Ojca Niebieskiego” czyni to i dzisiaj!

Od 13 lat Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w imieniu Konferencji Episkopatu Polski organizuje Dzień Papieski. Jest on wyrazem wdzięczności jaką Polacy czują wobec dziś już błogosławionego Papieża. Tego dnia w Polsce i wśród Polaków na całym świecie powracamy do jego nauczania i jednoczymy się wokół jego osoby. Tegoroczny, trzynasty już Dzień Papieski obchodzony 13 października nosi tytuł: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Chcemy się uczyć od Jana Pawła II – mistrza dialogu – umiejętności spotkania z człowiekiem, który czasami różni się od nas wyznawaną religią czy przeróżnymi poglądami. Jak chyba nikt przed nim, Jan Paweł II umiał rozmawiać z każdym, kto kierował się otwartością umysłu i serca oraz dobrą wolą w odkrywaniu prawdy.

Więcej informacji o Dniu Papieskim i naszej Fundacji znajdziecie Państwo na stronie: www.dzielo.pl

Justyna Bendowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code