Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » IV Międzynarodowy Festiwal „Muzyka Chopina pod otwartym niebem”

IV Międzynarodowy Festiwal „Muzyka Chopina pod otwartym niebem”

Przez dwa dni utwory najwybitniejszego polskiego kompozytora wykonywane przez laureatów międzynarodowych konkursów, solistów Filharmonii Narodowej Ukrainy oraz utalentowaną młodzieży z całej Ukrainy, brzmiały w tym niewielkim miasteczku obwodu żytomierskiego, w przepięknej scenerii parku krajobrazowego i zabytkowego zamku.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami. I co najważniejsze, to niezapomniane wspomnienia i emocje. Każdy gość festiwalu czuł się częścią naprawdę fantastycznych występów.

Tradycyjnie na tegorocznym „СhopinFest” zgromadzili się przedstawicieli placówek dyplomatycznych z Polski, Japonii, Słowenii, Mołdawii.
Festiwal „Muzyka Chopina pod otwartym niebem” stał się znaczącym i wyjątkowym wydarzeniem w życiu kulturalnym Ukrainy. Impreza odbywa się z inicjatywy dyrekcji historyczno-kulturalnego ośrodka „Zamek-muzeum Radomyśl” pod honorowym patronatem Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie.

Olga Tkaczuk, Studencki Klub Polski, zdjęcia www.zt-rada.gov.ua, 25.06.17 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code