Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » „Inwestycje w Polsce oraz Unii Europejskiej” – międzynarodowa konferencja w Chmielnickim

„Inwestycje w Polsce oraz Unii Europejskiej” – międzynarodowa konferencja w Chmielnickim

11 czerwca na Chmelnickim Narodowym Uniwersytecie odbyła się konferencja „Współpraca przedsiębiorstw w ramach LCOI System. Możliwości inwestowania w Polsce i UE”.

Chmielnicczanom zostały przedstawione lokalne centra obsługi inwestorów, które prężnie działają we Wschodniej Polsce oraz portal internetowy LCOI.PL, pomagający znaleźć partnera dla biznesu i miejsce dla zainwestowania na terenie Polski (13 tys. polskich firm oraz około 900 inwestycyjnych ofert).

Ukraińscy biznesmeni, borykając się z trudnościami w postaci biurokracji oraz ciągłych kontroli z boku rozmaitych inspekcji we własnym państwie, coraz częściej patrzą w stronę Europy i decydują się przenosić swoje firmy także i do Polski. Chmielnicka konferencja ma pomagać takim biznesmenom nawiązać znajomości oraz poinformować o szczegółach prawnych prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Eksperci opowiedzieli uczestnikom konferencji o tym, jak mają szukać partnerów dla biznesu, nowych rynków realizacji własnej produkcji oraz reklamowania swoich przedsiębiorstw.

– Nasz projekt to baza informacyjna, a Polski Atlas Gospodarczy to – interaktywna mapa, która pomaga w każdym z regionów Polski znaleźć coś ciekawego do zainwestowania, tak sami i Samochodowy Atlas Biznesowy i tp. – opowiada koordynator projektu Witold Mroczek.

Jak informowały wcześniej ukraińskie media, w 2012 roku Polacy inwestowały w Ukrainę prawie 900 mln. USD. A Ukraina jest na 9 miejscu wśród największych polskich importerów.

Organizatorami konferencji wystąpiło towarzystwo „Lokalna Grupa Działania –  wokół Łysej Góry”, „Lokalne Centra Obsługi Inwestora Eastern European Gateway” oraz KG RP w Winnicy.

Podobne konferencje będą odbywały się także we Lwowie, Winnicy oraz Kijowie.

Łesia Humenna, biuro prasowe Chmielnickiego Narodowego Uniwersytetu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code