Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Interaktywna szkoła nowoczesnego polonisty w Winnicy

Interaktywna szkoła nowoczesnego polonisty w Winnicy

W dniach 25 – 26 października w Winnickiej Akademii Kształcenia Ustawicznego trwały warsztaty dla nauczycieli języka polskiego pod hasłem Interaktywna szkoła nowoczesnego nauczyciela filologii na temat «Edukacyjne i metodyczne aspekty nauki języka i literatury polskiej na Ukrainie” organizowane przez Instytut Modernizacji Treści Kształcenia w Drohobyczu.

Na zakończenie warsztatów w ramach obchodów Dnia Nauczyciela w Winnickim Okręgu Konsularnym odbyło się spotkanie nauczycieli języka polskiego z  przedstawicielem Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy.

Po złożeniu życzeń przez Konsula Sebastiana Delurę wszyscy zebrani omówili zagadnienia związane z pracą polonisty oraz możliwość dostarczenia materiałów dydaktycznych dla placówek polonijnych.  Spotkanie zakończyło się wręczeniem prezentów i wspólnym zdjęciem.

Szkołę języka polskiego przy Związku Polaków im. Władysława Reymonta w Chmielniku reprezentowała na spotkaniu najliczniejsza grupa składająca się z  4 osób, w tym prezes Związku Eugeni Brylant.

Pedagodzy z różnych części regionu mieli możliwość wziąć udział w  pokazie filmu „Najlepszy” w ramach corocznego Festiwalu Dni Kina Polskiego, który trwał w Winnicy w dniach 26 – 28 października br.

Słowo Polskie na podstawie informacji Związku Polaków w Chmielniku, 4 listopada 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *