Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Instytut Polski w Kijowie z nową siedzibą i gronem honorowych gości

Instytut Polski w Kijowie z nową siedzibą i gronem honorowych gości

Minister Ołeksander Tkaczenko na otwarciu nowej siedziby Instytut Polskiego w Kijowie

Grono polskich i ukraińskich ministrów 14 listopada wzięli udział w otwarciu nowej siedziby Instytutu Polskiego w stolicy Ukrainy.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, ministrowie Wojciech Kolarski i Michał Dworczyk, wiceszefowa parlamentu ukraińskiego Ołena Kondratiuk, wicepremier Iryna Wereszczuk i minister kultury Ołeksandr Tkaczenko – witali dyrektora placówki Roberta Czyżewskiego z uruchomieniem nowej i większej siedziby położonej na Padole, historycznej części ukraińskiej stolicy.

List od prezydenta Andrzeja Dudy przeczytał prezydencki minister Wojciech Kolarski.

„Niech widok tej flagi (red.: polskiej flagi przekazanej Instytutowi) będzie inspiracją w podejmowanej działalności edukacyjnej i społecznej oraz źródłem satysfakcji, czerpanej z pracy na rzecz promowania wizerunku oraz reprezentowania Polski i Polaków w stolicy wolnej i niepodległej Ukrainy, Kijowie” – napisał szef państwa polskiego.

Minister kultury Ukrainy Ołeksander Tkaczenko mówił o stałym kontakcie z kolegami z Polski w trybie 24/7, wspomniał o niedawnych obchodach Bitwy Chocimskiej oraz gratulował otwarcia nowej placówki, która będzie sprzyjać rozwojowi relacji polsko-ukraińskich.

Nowe pomieszczenie jest znacznie bardziej funkcjonalne od poprzedniego. Oprócz przestrzeni biurowej Instytut Polski w Kijowie posiada teraz także salę kinowo-teatralną, salę galeryjną i konferencyjną.

Słowo Polskie za: Dmytro Antoniuk, 15 listopada 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *