Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Ingres biskupa w Żytomierzu

Ingres biskupa w Żytomierzu

1 lipca w katedrze św. Zofii w Żytomierzu odbył się Ingres nowo mianowanego biskupa diecezji kijowsko-żytomierskiej Witalija Krywickiego. Na uroczystość przybyli kapłani, siostry zakonne oraz wierni z okolicznych parafii.

Na początku uroczystości, ks. Witalij Bezszkurnyj zaczytał pismo od Papieża Franciszka, w którym m.in. zaznaczono: „Władzą apostolską mianuje cię biskupem diecezji kijowsko-żytomierskiej, nadając należne prawa i odpowiednie obowiązki. Przyjmując te trudne zadanie, proszę u Boga pomocy. Pamiętaj, że ty jesteś pasterzem, który ma oddać naszemu Bogu sprawozdanie o opiece nad wiernymi. Szczególnie mów, że wieczne zbawienie można uzyskać przez wiarę w Chrystusa, który przynosi swoje miłosierdzie i pokój tym ludziom, którzy dążą do niego”.  

W czasie mszy świętej biskup Witalij Krywicki wygłosił kazanie.

Na zakończenie mszy świętej, do przywitań dołączyli się przedstawicieli różnych konfesji oraz lokalnych władz. Głos zabrał także Konsul Generalny RP w Winnicy Tomasz Olejniczak. Dziękowano także biskupowi emerytowi Janowi Purwińskiemu – pierwszemu biskupowi w Żytomierzu za czasów niepodległej Ukrainy.

Uroczysta konsekracja i Ingres w Kijowie odbył się 24 czerwca.

Niech Pan Bóg pomaga i prowadzi bp. Witalija we wszystkich jego poczynaniach, a wdzięczni wierni niech będą zawsze dla niego wsparciem.

Walentyna Jusupowa, zdjęcia: www.kyiv-zhytomyr.com.ua, 10.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code